Hvalpetræning Slagelse

Vi har egen hjemmeside, hvor du kan læse om vores træning, tid, sted, pris og instruktør.

HVALPE – hold HV02-19 
Søndage kl. 9.00 – 10.15
21.4 – 28.4 – 5.5 – 19.5 – 2.6 – 9.6 – 16.6 – 30.6 (8 gange = 400,- + gyldigt medlemskab af DKK). 

Underviser: Hanne F. Nielsen 



HVALPE – hold HV03-19 
Onsdage kl. 18.00 – 19.15 
D. 1.5 – 8.5 – 15.5 – 29.5 – 5-6 – 12.6 – 19.6 – 26.6 (8 gange = 400,- + gyldigt medlemskab af DKK). 

Undervisere: Carsten Halberg & Helle Toft Nielsen



Tilmelding foregår direkte via Slagelse Træningsplads hjemmeside Http://www.dkkslagelse.dk


Kursus-reference: Hvalpetræning


Sted: Slagelse [Se sted på Google Maps]  
Adresse:
Sct. Pedersgade 18
4200 Slagelse

tilbyder: Hvalpemotivation, Kørekort til Hund, Grundlydighed/Hverdagslydighed, Agility for familiehunde, Unghundetræning, Familiehundetræning, Rally, Nosework, Spor, LP, Indendørs Ringtræning og Udendørs Ringtræning Klik ind på Slagelse hjemmesiden: www.dkkslagelse.dk

Hold/træning dette sted:
  • Agility Slagelse
  • Familihundetræning Slagelse
  • Grundlydighed Slagelse
  • Hvalpetræning Slagelse
  • Kørekort til hund Slagelse
  • LP Slagelse
  • Nosework Slagelse
  • Rally Slagelse
  • Ringtræning Slagelse
  • Slagelse
  • Spor Slagelse
  • Unghundetræning Slagelse


  • Instruktør(er):
    Catja Hamæl
    Catja Hamæl
    catja@dkk-kreds2.dk
    Telefon/mobil:
    Daimi Larsen
    Daimi Larsen
    daimi@dkk-kreds2.dk
    Telefon/mobil:
    Hanne F. Nielsen
    Hanne F. Nielsen

    Telefon/mobil:
    Helle Toft Nielsen
    Helle Toft Nielsen
    helle@dkk-kreds2.dk
    Telefon/mobil:
    Martin Jensen
    Martin Jensen
    martin@dkk-kreds2.dk
    Telefon/mobil:
    Susanne Grøn Christensen
    Susanne Grøn Christensen
    susanne-g-c@dkk-kreds2.dk
    Telefon/mobil:
    Tina Jensen
    Tina Jensen
    tina@dkk-kreds2.dk
    Telefon/mobil: